Eline van der Kruk

Met computermodellen van het neurospierskeletstelsel simuleert, analyseert en optimaliseert Eline van der Kruk menselijke bewegingen.

Met meer dan 600 skeletspieren kunnen mensen zich theoretisch op talloze manieren voortbewegen. Toch bewegen we allemaal grotendeels hetzelfde en passen we onze bewegingen op dezelfde manier aan naarmate we ouder worden. Waarom doen we dit? Hoe sturen we onze spieren aan om optimaal te presteren in topsport? En waarom ontstaan er problemen met bewegen bij het ouder worden? Met computermodellen van het neurospierskeletstelsel simuleert, analyseert en optimaliseert Eline menselijke bewegingen. Daarnaast ontwerpt ze systemen die patiënten en atleten helpen geoptimaliseerde bewegingen aan te leren. Ze heeft in haar onderzoek specifieke aandacht voor de invloed van veroudering en de biomechanische verschillen tussen mannen en vrouwen.

Titels

Dr. ir.

 

Voorletters

E.

 

Hoofdfunctie

Universitair docent

 

Vakgebieden

Biomechanica en Sports Engineering

 

Lid sinds

01-04-2025

 

Verbonden aan

Technische Universiteit Delft, Faculteit Mechanical Engineering, Afdeling Biomechanical Engineering

 
 

 

Afbeeldingen

Contact 

De Jonge Akademie
LinkedIn
X
020 551 0867

dja@knaw.nl

Ga naar contact

Over

De Jonge Akademie zet zich in voor de toekomst van de wetenschap: ze draagt de waarde van wetenschap uit en verbetert het wetenschapssysteem. Dit platform van vijftig bevlogen academici onderzoekt, adviseert, verspreidt kennis en brengt mensen bij elkaar. Dit alles met oog en oor voor jonge wetenschappers.

Meer over De Jonge Akademie  > 

 

Cookie-instellingen